Slogan winnicy to: Rodzina, Wina i Środowisko

Rodzina Josefa Köhr już od 300 lat zajmuje się uprawą winorośli w Ruppertsbergu w tradycyjnych lokalizacjach Palatynatu na Niemieckim Szlaku Wina – czyli najstarszej 85 kilometrowej winnej trasie turystycznej na świecie.

JK Weingut Josef Kohr

Tłoczenie wyśmienitych win jest dla rodziny Köhr prawdziwą pasją i ogromną miłością, a działanie w poszanowaniu i szacunku do tradycyjnego rzemiosła jest niezwykle ważne. Podstawą funkcjonowania winnicy jest wiedza, doświadczenie oraz integracja nowoczesnych technologii z zachowaniem lokalnej tradycji oraz najlepszymi praktykami w produkcji wina. Dlatego wina Josefa Köhr mają niezwykłą jakość i są naprawdę wyjątkowe.

Zgodnie ze sloganem firmy działania rodziny Köhr podejmowane są świadomie i w zgodzie z dobrymi relacjami z lokalnymi producentami oraz z zachowaniem dobrostanu regionu i środowiska. Przykładem są np. ostatnie inwestycje w technologię oszczędzającą energię.

Oprócz winnicy rodzina Josefa Köhra prowadzi również innowacyjną i wielokrotnie nagradzaną winotekę oraz mały hotel.

Kolory etykiet na winach z winnicy Josefa Köhr pozwalają łatwo zidentyfikować grupę, do której należy wino: etykiety brązowe to wina premium, a etykiety czarne to wina superior.

Brązowa etykieta – wina premium

Wina JK premium charakteryzują się zastosowaniem selektywnych metod oraz wyszukanymi wymaganiami lokalizacyjnymi – zawężonym geograficznie określeniem ich pochodzenia w winnicy. Podczas pracy w piwnicy obowiązują również wysokie wymagania dotyczące przetwarzania winogron.

Czarna etykieta – wina superior

Wina z segmentu superior tworzą najwyższą jakość win z portfolio winnicy JK. Wina te powstają z najlepszej jakości winorośli, a dzięki specjalnym procesom enologicznym zastosowanym w piwnicy, na przykład takim jak leżakowanie w tradycyjnych drewnianych beczkach, charakter win zostaje podkreślony i staje się w ten sposób wyrazem terroir w pełnym tego słowa znaczeniu.

Po wina JK znajdziecie tutaj: https://vinni.pl/pl/producer/Josef-Kohr/25