Apulia…sam koniec włoskiego buta. Słońce, skały i primitivo. Ale nie tylko 🙂

Le Vigne di Sammarco to winiarnia rodzinna zlokalizowana w uroczej wsi Cellino San Marco , której historię przed laty rozpoczął Marco Rizello. To właśnie Marco, w latach 70 XX wieku postanowił, że rozpocznie samodzielnie produkować własne wino na blisko już 180 hektarach. Teraz winnica prowadzona jest przez przedstawicieli młodego pokolenia, którzy otwarci są na zmiany i technologiczne nowinki, ale wszystkie ich działania prowadzone są z szacunkiem do tradycji i doświadczenia poprzedników. Marka Sammarco cieszy się wielkim uznaniem i reputacją. Na zakupy i przegląd wina z Le Vigne di Sammarco zapraszamy na vinni.pl

Od kilku lat Primitivo nazywane jest ulubionym winem Polaków. Lubimy w nim to, że ma małą kwasowość i mało garbników, a bardzo dużo owoców, które ujawniają się w smaku powideł, konfitury śliwkowej i czereśni ze słodkimi nutami wanilii i kakao. Zarówno koneserzy wina jak i wszyscy którzy zaczynają z nim przygodę znajdą wśród win z Le Vigne di Sammarco coś dla siebie. Znakiem rozpoznawczym win z LVdS jest czarna etykieta i nazwa własnej marki FEUDORO.

Za matecznik i najlepsze siedlisko dla tego szczepu uważa się DOC Primitivo di Manduria, a inne znane apelacja to DOC Gioia del Colle i IGT Salento Primitivo.